Nasze publikacje książkowe można nabywać w księgarniach lub bezpośrednio w Instytucie.


 książkI do nabycia


Jerzy Adam Kowalski -Homo eroticus. Jak narodziła się ludzka seksualność″, Opole 2011.

(str. 304, 22 ilustracje, bibliografia)

Jest to książka o charakterze popularno-naukowym, przeznaczona dla szerokiego grona czytelników zainteresowanych problematyką seksualności człowieka. Przedstawia w żywym, eseistycznym stylu światowy stan wiedzy naukowej dotyczącej sposobów kształtowania się współczesnej postaci życia seksualnego człowieka, poczynając od naszych ewolucyjnych przodków, poprzez różne historyczne formy ludzkie, aż do człowieka współczesnego.

Autor z sięga po wiedzę z zakresu paleoantropologii, archeologii i historii, antropologii społecznej, psychologii. Poza prezentacją w przystępnej formie wyników najnowszych badań naukowych autor dokonuje krytycznej oceny niektórych koncepcji, proponując niekiedy własną interpretację faktów oraz niekonwencjonalne spojrzenie na niektóre z powszechnie przyjętych twierdzeń.

KUP KSIĄŻKĘ BEZPOŚREDNIO W WYDAWNICTWIE  ⇒  STRONA TRANSAKCYJNA Homo erot ebook okladkaJerzy Adam Kowalski - Homo eroticus: Jak narodziła się ludzka seksualność″, Opole 2011 (E-BOOK).

(str. 304, 22 ilustracje, bibliografia)

 

Jest to wersja elektroniczna wyżej opisanej książki. Poprawiono błędy i pomyłki, jakie zawiera wersja tradycyjna książki, a niektóre fotografie i wykresy są w wersji barwnej. 

 

 KUP KSIĄŻKĘ BEZPOŚREDNIO W WYDAWNICTWIE  ⇒  STRONA TRANSAKCYJNA WKRÓTCE UKAŻE SIĘ:


RytualyOkladkaJerzy Adam Kowalski - "Rytuały dojrzałości seksualnej: Czemu służy obrzezanie chłopców i dziewcząt", Gdańsk 2021.

(stron 445, ilustracje, bibliografia)

Książka w syntetyczny i wyczerpujący sposób ujmuje rytuały związane z dojrzewaniem seksualnym we wszystkich częściach świata, w tym przede wszystkim obrzezanie chłopców oraz uszkadzanie narządów seksualnych dziewcząt. Autor omawia istniejące teorie próbujące wyjaśnić sens tych rytuałów, a także proponuje własne wyjaśnienie tej kwestii.

Autor wykorzystał materiał swojej rozprawy doktorskiej obronionej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie w 2019 roku. Książka ukaże się w 2021 roku.

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ OCZEKUJĄCYCH